Україна виграла шосте “срібло” Паралімпіади-2020: його здобула плавчиня Мерешко

Друга нагорода в доробку української плавчині.

Україна здобула першу медаль у другий день Паралімпійських Ігор у Токіо. 29-річна плавчиня Єлизавета Мерешко здобула “срібло” у запливі 200 метрів комплексним стилем (клас – S6).

Мерешко вдруге поспіль виходила у басейн для виступу у фіналі. У перший змагальний день українка здобула золоту медаль на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Другий змагальний день Мерешко теж закінчила із медаллю. Але цього разу вона стала срібною.

Як виступила Мерешко?

Перед фіналом Мерешко змагалася у кваліфікації разом із ще двома українками – бронзовою призеркою Токіо-2020 Анною Гонтар, а також Анастасією Завалій.

Вийти у фінал змогла лише Мерешко. Проте їй це вдалося з новим світовим паралімпійським рекордом – дистанцію українська спортсменка подолала за 2:56.90 хвилин.

Головною суперницею Мерешко у фіналі була американка Елізабет Маркс. Саме ці дві плавчині були єдиними, хто випливав з часу 3:00.00 хвилин у кваліфікації.

Перші 50 метрів батерфляєм Мерешко програла Маркс, а уже на спині її випередила, хоча поступилася німкені Шотт.

На заключні 50 метрів Мерешко йшла третьою. І хоча на фініші випередила німкеню Шотт, поступилася британці Мейсі Саммерз-Ньютон, побивши світовий рекорд Мерешко.

Плавання. 200 метрів комплексний стиль (клас – S6)

1. Мейсі Саммерз-Ньютон (Велика Британія) – 2:56.68 хвилин
  2. Єлизавета Мерешко (Україна) – 2:58.04 хв
  3. Верена Шотт (Німеччина) – 2:59.09 хв