Україна виграла 73 медаль Паралімпіади-2020: “срібло” здобув титулований плавець Федина

Українець зупинився у кроці від четвертого поспіль “золота” у 100-метрівці брасом.

Україна здобула 73 медаль на Паралімпійських Іграх у Токіо. У запливі 100 метрів брасом срібну нагороду здобув 33-річний плавець Олексій Федина (клас – S12).

Олексій Федина – один із найуспішніших українців в історії Паралімпіад. П’ять разів плавець ставав паралімпійським чемпіоном (у Пекіні, Лондоні та Ріо-де-Жанейро), причому тричі робив це саме на дистанції 100 метрів брасом. При цьому у Токіо Федина відібрався лише у цій дисципліні з плавання.

У фіналі 100-метрівки брасом Україна була представлена одразу трьома спортсменами. Окрім Федини, за нагороди боролися Сергій Кліпперт та Данило Чуфаров.

Українці боролися за нагороди з азербайджанцем Валі Ісрафіловим, а також білорусом Владзіміром Ізуотавим. При цьому саме Федина мав найкращий час у кваліфікації.

Лідирував Федина і у фіналі. Стартові 50 метрів українець проплив першим, випереджаючи своїх суперників. І був у кроці від медалі.

Проте на фініші Федину випередив азербайджанець Валі Ісрафілов. Українцеві вдалося втримати друге місце від представника ПКР Артура Саіфутдінова. Щодо інших українців, то Сергій Кліпперт фінішував п’ятим, а Данило Чуфаров – шостим.