• Українська
  • Русский

Україна виборола 17-те “золото” Паралімпіади-2020: зі світовим рекордом виграла атлетка Москаленко

Для України це 75-та нагорода в Токіо.

Після драматичного фіналу змагань зі штовхання ядра в сьомий день Паралімпійських ігор-2020 – що завершився успіхом для України – наступного дня за медаль у цьому виді боролася ще одна українська спортсменка.

Це був останній фінал восьмого дня за участю України. Анастасія Москаленко завершила його “золотом” у жіночому штовханні ядра в класі F32.

Це друга нагорода атлетки на її дебютній Паралімпіаді. Раніше Москаленко виграла в Токіо “срібло” в метанні булави.

До цього в Токіо Україна вже здобула чотири медалі у штовханні ядра. “Золото” виграв Максим Коваль, три “срібла” – в Олександра Ярового, Романа Данилюка та Анастасії Мисник.

Як і в метанні булави, кваліфікацію у штовханні ядра не проводили. Спортсменки одразу змагалися у фіналі, до якого відібралися вісім учасниць. Вони мали по шість спроб, і до заліку йшла найкраща.

Москаленко була однією з фавориток на нагороду та входила в змагання з одним із найвищих особистих рекордів – 6.92 метра.

У фіналі українка перевершила не лише свій особистий рекорд, а й світовий, штовхнувши ядро на 7.61 метра. Медаль Анастасії гарантувала ще перша спроба – на 7.01. Але друга – рекордна – вивела її в лідерки та дозволила випередити польку Розу Козаковську, якій Москаленко поступилася в метанні булави.

Після українки в сектор залишалося вийти тільки представниці ПКР Євгєнії Галактіоновій, проте перевершити українку й польку їй не вдалося.

Медаль Москаленко стала 75-ю для України на цій Паралімпіаді.