Італія в серії пенальті обіграла Англію та виграла фінал Євро-2020

Друга перемога італійців в історії Євро.

Збірна Італії – чемпіон Європи з футболу! У фіналі чемпіонату Європи італійці завдали поразки англійцям.

Англія та Італія перед фіналом Євро-2020 підходили в статусі команд, які на двох здобули лише одну перемогу на рівні чемпіонатів Європи. Причому італійцям це вдалося аж у 1968 році – англійці ж взагалі не вигравали на турнірі.

Перед фіналом обидві команди мали кадрові втрати. У Італії важкої травми зазнав захисник Леонардо Спінаццолла. А ось у Англії перед фіналом пошкодження отримав півзахисник Філ Фоден.

Як і в матчі з Україною, збірна Англії відкрила рахунок на самому початку гри. Після діагональної передачі з правого фланга на лівий у виконанні Кірана Тріппьєра точно зльоту в ближній кут пробив інший захисник, Люк Шоу.

Після забитого м’яча Англія віддала територіальну перевагу Італії. Команда Роберто Манчіні спочатку використати її не змогла, і на перерву англійці пішли, виграючи в рахунку.

Схожим чином проходив матч і у другому таймі. Однак на 67-й хвилині італійцям вдалося зрівняти рахунок: після розіграшу стандарту з добивання відзначився захисник Леонардо Бонуччі.

Італія продовжувала атакувати ворота Англії. Команда Гарета Саутгейта, натомість, намагалася перевести гру під свій контроль. Однак в основний час команди не визначили переможця.

У додатковий час Англія вирівняла гру. Однак на кількість гольових моментів це не вплинуло – визначити переможця мала серія пенальті.

У серії пенальті влучнішими виявилися італійці. Англія, ведучи в рахунку по пенальті 2:1, не забила усі три наступні одинадцятиметрових.