• Українська
  • Русский

ДЕНЬ 1: МЕДАЛЬНИЙ ЗАЛІК ПАРАЛІМПІАДИ

У Пхьончхані завершились медальні змагання першого дня Зимових Паралімпійських ігор, під час яких було розіграно 12 комплектів нагород – 6 у гірськолижному спорті та 6 у біатлоні.

За результатами виступів 10 березня збірна України ділить перше місце із США, маючи у своєму активі 5 медалей, але за кількістю «золота» наразі посідає четверту сходинку в командному заліку.

Медалі України

Усього 10 березня українські паралімпійці здобули 5 нагород у біатлонних гонках на різні дистанції.

У першій гонці за участі українців дуже вдало виступив дебютант Ігор і наймолодший спортсмен збірної Тарас Радь, який фінішував четвертим, зовсім трохи не дотягнувши до призового місця. Однак у нього ще буде шанс поборотись за свої перші медалі на іграх у Пхьончхані.

А вже під час наступного старту Людмила Ляшенко здобула першу медаль України на Паралімпіаді-2018. Вона стала бронзовою призеркою у біатлонній гонці на 6 км стоячи.

Після цього Ігор Рептюх приніс Україні другу медаль Ігор у Пхьончхані – бронзову нагороду у чоловічій гонці на 7,5 км стоячи.

Наступна медаль України стала вже срібною. Її виборола у гонці на 6 км серед біатлоністок з порушеннями зору Оксана Шишкова.

І наостанок українці влаштували справжній синьо-жовтий фініш. У чоловічій гонці на 7,5 км серед спортсменів з порушеннями зору серед шести атлетів, хто першими дістався до фінішу було п’ятеро наших паралімпійців. У підсумку Віталій Лук’яненко уп’яте став паралімпійським чемпіоном і приніс Україні перше «золото» Ігор, а Анатолій Ковалевський поклав до скарбнички збірної ще одну «бронзу».

Інші медалісти

На Зимових Паралімпійських іграх 2018 у Пхьончхані розіграний перший комплект медалей, і першою чемпіонкою цьогорічних Ігор стала словацька атлетка Хенріета Фаркасова у змаганнях в гірськолижному спорті серед спортсменок з порушеннями зору.

Вдало виступили американські паралімпійці. Вони завоювали два «золота» і одне «срібло» у біатлоні, а також посіли перше і третє місця у гірськолижних змаганнях. Завдяки цьому збірна США очолює таблицю командного медального заліку за підсумками першого дня.

Другу сходинку ділять збірні Франції та «нейтральних паралімпійських атлетів», які мають у своєму активі по два «золота» і одному «сріблу».

У цілому ж протягом змагань 10 березня медалі здобули представники 15 збірних.

UA:ПЕРШИЙ